assadad

 
 

Ar žinote?

Didžiausia miesto įžymybė - bažnyčios ir vienuolyno ansamblis: bažnyčia ( XVII a.), vienuolynas, koplyčia ir arkinė tvora (XVII - XVIII a.). Bažnyčia ir vienuolyno ansamblis yra architektūros paminklas. Jam būdingos gotikos, renesanso, baroko ir rokoko formos.

 
 
 
 
 
Naujienos Šešiolikmečių dueto misija – įpūsti gyvybės Lietuvos paplūdimio tinkliniui
 
 

Šešiolikmečių dueto misija – įpūsti gyvybės Lietuvos paplūdimio tinkliniui

El. paštas Spausdinti PDF

Greta Kelmės įsikūręs Tytuvėnų miestelis turi vos daugiau nei 2 tūkst. gyventojų, tačiau būtent čia užaugo viena iš perspektyviausiomis šalyje laikomo paplūdimio tinklininkių dueto atstovių Monika Povilaitytė. Šešiolikmetė sportininkė su savo bendraamže iš Klaipėdos Ieva Dumbauskaite šią savaitę Vilniuje ruošiasi kovoti dėl Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato medalių.

„Labai norime palaipsniui pakilti iki suaugusiųjų varžybų elito, nors iki to dar reikės dirbti ir dirbti“, - paklausta apie ateities planus, nė sekundės nedvejoja M. Povilaitytė, su partnere mėginsianti perimti Lietuvoje primiršto sporto vėliavą.

Ant pečių jau gula atsakomybė už savo šalį

Ketvirtadienį atnaujintame sostinės aikštyne prie Baltojo tilto startuosiančiose žemyno pirmenybėse, pirmą kartą vyksiančiose Lietuvoje, šeimininkai didžiausias viltis sieja su šiemet tarptautinė arenoje jau sublizgėjusiu merginu duetu.

„Norėtume, kad pirma mūsų merginų pora patektų į geriausiųjų šešetą. M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė yra pakankamai gerai pasiruošusios kovoti ir dėl aukščiausių vietų“, - teigė lietuvių rinktinės treneris ir tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Marius Vasiliauskas.

Ši vasara M. Povilaitytei ir I. Dumbauskaitei buvo išskirtinė: ne vieną vyresnę ir aukštesnį reitingą turėjusią porą pranokusios lietuvės užėmė 9 vietas tiek pasaulio (iki 19 metų), tiek Europos (iki 20 metų) jaunimo čempionatuose.

„Pirmą kartą pasiekėme tokių rezultatų – anksčiau buvome iškovojusios tik titulus Lietuvos čempionatuose. Per šiuos metus įgijome daug patirties, – kalbėjo M. Povilaitytė. – Vilniuje tikimės dar geresnių rezultatų, nes varžovės bus jaunesnės, be to, ir namų sienos tikrai padės, kadangi užsienyje palaikymo labai trūksta. Manau, patekti į šešetuką realu, o gal net užimsime prizinę vietą. Atsakomybė – labai didelė: visgi atstovaujame Lietuvai.“

Šuolis – pakeitus aplinką

Pasak septynerius metus tinklinį žaidžiančios Monikos, jos ir Ievos žaidimo progresą lėmė sprendimas persikelti treniruotis į Vilnių, kur tinklininkių pora kartu pluša daugiau nei pusmetį. Dešimtą klasę Tytuvėnuose baigusi sportininkė nuo rugsėjo planuoja pereiti į mokyklą sostinėje tam, kad galėtų dar daugiau laiko skirti visavertėms pratyboms smėlio aikštėse. „Sąlygos čia tikrai puikios, nereikia nė važiuoti į užsienį. Ar tėvai nesiskundžia, kad dukros nėra namuose? Ne, atvirkščiai. Jie džiaugiasi, kad turiu užsiėmimą, kuris man labai patinka“, – šypsojosi M. Povilaitytė. Rimtai pasiryžusios praverti suaugusiųjų sporto duris, merginos pernelyg neskuba ir mintimis apie 2012 metų Londono olimpines žaidynes savęs dar nekvaršina. „Apie tai kol kas nieko negaliu pasakyti, net nežinau, kaip vyks olimpinė atranka. Olimpiadai reikėtų dar labai daug ruoštis“, – sakė M. Povilaitytė.

Kolegoms – kuklesni tikslai

Be M. Povilaitytės ir I. Dumbauskaitės dueto, keturias dienas truksiančiame Europos jaunių čempionate dalyvaus dar trys lietuvių poros. Karolinai Uvarovaitei ir Aistei Simuntytei keliamas tikslas patekti tarp 16 geriausių komandų, o vaikinų duetams – Martynui Lopetaičiui ir Robertui Juchnevičiui bei Gibertui Kerpei ir Arnui Rumševičiui – pakilti iki 8-12 vietų. Merginų ir vaikinų varžybose iš viso dalyvaus po 24 komandas iš 26 valstybių. Trečiadienį vakare ištraukus burtus, tinklininkų poros bus suskirstytos į 6 grupes po 4 komandas. Į aštuntfinalį prasimušę duetai nuo penktadienio tęs kovą dėl apdovanojimų grumdamiesi dviejų minusų sistema. Pasak M. Vasiliausko, rimčiausiais lietuvių konkurentais bus Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Čekijos ir Šveicarijos atstovai.

Burtai sudėliojo varžovus

Trečiadienio vakarą ištraukus burtus Lietuvos komandos sužinojo savo varžovus. Pirmoji Lietuvos merginų komanda (M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė) kovos A grupėje su Graikijos, Suomijos bei Šveicarijos duetais.

Lietuvių grupės:

Merginos

A grupė: Lietuva-1 (M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė), Graikija, Suomija, Šveicarija.

C grupė: Vokietija, Prancūzija, Vengrija, Lietuva-2 (K. Uvarovaitė ir A.Simuntytė).


Vaikinai

A grupė: Lietuva-1 (M. Lopetaitis ir R. Juchnevičius), Prancūzija, Kroatija, Lenkija.

D grupė: Italija, Latvija, Čekija, Lietuva-2 (G. Kerpė ir A. Rumševičius).

 
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt