assadad

 
 

Ar žinote?

Tytuvėnai užima 984 ha plotą, gyvena 3,1 tūkstančių gyventojų. Šiuo metu mieste yra miesto ir apylinkių seniūnijos, slaugos ligoninė, kultūros centras, biblioteka, Tytuvėnų miškų urėdija. Taip pat yra vidurinė mokykla, vaikų lopšelis-darželis, paštas, 2 vaistinės, stomatologiniai kabinetai. viešbutis, keletas kirpyklų, pirminis sveikatos priežiūros centras, ambulatorija ir kt.

 
 
 
 
 
Naujienos Unikali povandeninė talka
 
 

Unikali povandeninė talka

El. paštas Spausdinti PDF

Birželio 26 dieną 11 val. Tytuvėnuose, prie Bridvaišio ežero, tikimasi sulaukti būrio entuziastų, kuriems posakis „Gamta – mūsų namai“ nėra vien lozungas iš seno plakato. Tytuvėnų gyventojai, žvejai, nardytojai, seniūnijos ir regioninio parko darbuotojai renkasi į talką Bridvaišio ežero dugnui ir pakrantėms valyti. Tokia povandeninė talka – antroji Tytuvėnuose. Prieš trejus metus talka buvo surengta Giliaus ežere.

„Lietuvoje povandeninių talkų dažnai nebūna, tačiau jos neišvengiamos ten, kur yra ežerai ar kiti vandens telkiniai. Jeigu norime gyventi švarioje aplinkoje, negalime laukti, kad kažkas „iš viršaus“ pasirūpins mūsų aplinka. Tai turim ir galim padaryti patys, juolab, kad toks darbas labiau panašus į smagią atrakciją, negu į alinantį triūsą“,- sako talkos organizatoriai.

Jie prisimena, jog pirmojoje povandeninėje talkoje būta daug netikėtų radinių, patirta kvapą gniaužiančių akimirkų, nes tai, kas glūdi ežero dugne, neretai stulbina savo keistumu ir netikėtumu.

„Tik nereikia galvoti, kad visi povandeninės talkos dalyviai bus nuleisti į ežero dugną. Povandeninį darbą patikėkim nardytojams, o visi kiti savo indėlį į aplinkos švarinimą galės įnešti, su maišais keliaudami ežero pakrante. Technika šiukšlių išvežimui pasirūpinta“,- abejojančius nuramina talkos organizatoriai.

Po darbų talkininkai buvo vaišinami čia pat išvirta žuviene.  
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt